Dobierz odpowiednie rękawice motocyklowe dla swoich dłoni

Każdy motocyklista prędzej czy później musi zmierzyć się z bolączką, jaką jest zakup odpowiednich rękawic. Wbrew pozorom nie jest to zadanie łatwe. Co zatem należy zrobić, żeby użytkowanie tego akcesorium nie przysparzało problemów?

Za małe

Zbyt małe rękawice mogą być źródłem wielu nieprzyjemności w trakcie kierowania jednośladem. W skrajnych przypadkach odbierają nawet całą przyjemność z jazdy. Przede wszystkim uniemożliwią prawidłowe odczuwanie osprzętu kierownicy. Dodatkowo doprowadzają do drętwienia kończyn, co skutkuje całkowitą utratą kontroli nad pojazdem.

Za duże

Z kolei za duży rozmiar również może być przyczyną wielu niebezpiecznych następstw. Główną przeszkodą jest brak stabilności chwytu, a co za tym idzie poślizgu materiału w momencie dotyku z manetką lub dźwignią hamulca. Wszystkim tym, którzy choć raz jeździli na motocyklu, nie trzeba tłumaczyć konsekwencji takiego zjawiska.

Jak dobrać optymalny rozmiar?

Przed udaniem się do sklepu należy wykonać dokładny pomiar. Idealnym do tego narzędziem jest centymetr krawiecki. Mierzymy obwód dłoni na wysokości kostek. Najlepiej zrobić go na ręce bardziej funkcjonalnej. Jest ona narażona na większe obciążenia, w związku z czym będziemy mieć pewność, że idealnie trafimy z rozmiarem.

Nie tylko rękawice poprawią twoje bezpieczeństwo na drodze

Innymi elementami wyposażenia, które wpływają na komfort podróżowania, są odpowiednio dobrane kask, buty, kurtka i spodnie. Trzeba też zwrócić uwagę na sam motocykl. Optymalna ilość płynów firmy MOTUL, bezusterkowe oświetlenie przedsiębiorstwa OEM, dobry stan ogumienia włoskiego potentata Pirelli, tarcze hamulcowe KYOTO i inne komponenty uznanych marek sprawią, że jazda będzie bezpieczna, wygodna i satysfakcjonująca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *