Sprawdzone tarcze hamulcowe do twojego motocykla

Przygotowanie motocykla do sezonu to nieco pracochłonne zajęcie, ale każdy fan jazdy na jednośladzie uzna wszystkie zabiegi z tym związane za przyjemność. W końcu gwarantują bezpieczne poruszanie się po drodze i jednocześnie pomogą czerpać maksymalną frajdę z użytkowania. Zagadnieniem ściśle związanym z przyszykowaniem maszyny do eksploatacji, jest wymiana zużytej tarczy hamulcowej.

Postaw na sprawdzonych producentów

Tarcze hamulcowe to istotne elementy układu hamulcowego, pozwalające skutecznie zatrzymać pojazd w każdej sytuacji. Dlatego nie wolno ich w żaden sposób zaniedbywać. Gdy są one w znacznym stopniu zużyte, logicznym posunięciem jest ich wymiana. W tym konkretnym przypadku oszczędzanie jest niewskazane. W końcu inwestujemy w nasze bezpieczeństwo, a to dość istotna kwestia. Wiodący producenci, czyli choćby firmy EBC czy Kyoto, oferują najwyższej jakości produkty w przystępnych cenach, świetnie wypadających na tle konkurencji.

A co odnośnie do samej wymiany? Czy w tej sytuacji lepiej oddać maszynę w ręce mechanika, czy z tego typu zabiegiem można poradzić sobie samemu?

Specjalista

Wielu kierowców z dość dużym respektem podchodzi do umiejętności mechanika, dlatego zakładają, że usługa zostanie wykonana skutecznie i bezproblemowo. Zazwyczaj ten trend się sprawdza, ale zasada ograniczonego zaufania, podobnie jak na drodze, tu również powinna być zachowana. Przed zapłatą należy przetestować sprawność układu i po upewnieniu się, że wszystko jest w porządku, dokonać rozliczenia za zrealizowaną pracę.

Zrób to sam

Tarcze hamulcowe już na pierwszy rzut oka nie wyglądają na skomplikowane. Sama ich wymiana w warunkach domowych też nie powinna przysporzyć problemów pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednimi narzędziami. A do tych bez wątpienia zaliczają się stojak motocyklowy, klucze oczkowe, nimbusowe i klucz dynamometryczny, spraye czyszczące i smarujące. Kolejne etapy wymiany należy wykonywać dokładnie i precyzyjnie, żeby nie uszkodzić poszczególnych elementów układu hamulcowego czy napędowego. Z pewnością proces naprawy zajmie nam o wiele więcej czasu niż wykwalifikowanemu mechanikowi, ale wskutek tego zabiegu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale poczujemy też wewnętrzną dumę i satysfakcję z nowo nabytych umiejętności.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *